
Legendaarinen DLS
DLS on perustettu vuonna 1979 ja on tunnettu erittäin hyväsaundisista kaiuttimistaan ja vahvistimistaan, joilla on voitettu lukemattomia autohifin äänenlaatukisojen Suomen- ja Euroopanmestaruuksia. Esimerkiksi aikoinaan EMMA Finland autohifin äänenlaatukisoissa kaksi Suomenmestaruutta voittanut Powerset Ibiza oli rakennettu DLS:n laitteilla. DLS:n soundi on aina ollut tunnettu rasittamattomuudestaan sekä luonnollisuudestaan.

Midbassot
Sarjan midbasso on matalarakenteinen DLS RCS5 -malli, jonka upotussyvyys on vain 43mm. Pienen asennussyvyytensä takia tämän erillissarjan midbasso mahtuu syvyydeltään lähes kaikkiin autoihin ongelmitta.

Diskantit
Sarjan diskanttina on hyväsaundinen DLS RC25 -malli, joka on 25mm silkkikalotti diskantti.

Jakosuotimet
Sarjan mukana tulee huippulaatuiset 2-tie passiivijakosuotimet.

Suojaritilät
Sarjan mukana tulee myös suojaritilät midbassoille.
| Koko | 5.25″ |
| Tyyppi | 2-tie erillissarja |
| Tehonkesto | 50W/rms |
| Toistoalue | 70 – 22 000Hz |
| Herkkyys | 86dB (1W/1m) |
| Impedanssi | 4 Ω |
| Erillissarjan mukana tulee suojaritilät sarjan keskiäänille | |
| Midbasso/keskiääni Ulkohalkaisija Asennusreiän halkaisija Upotussyvyys | DLS RC5 130mm 123mm 43mm |
| Diskantti Diskantin tyyppi Ulkohalkaisija Asennusreiän halkaisija Upotussyvyys | DLS RC25 25mm silkkikalotti diskantti 43mm 46mm 20mm |



