Ground Zero ULTRA A-2
Kolmen vuoden kehitystyön, lukemattomien kuuntelusessioiden, vertailujen, säätämisen ja testauksen tuloksena syntyi Ground Zero ULTRA A-2, markkinoiden edistynein analoginen autovahvistin. Ground Zero ULTRA A-2 yhdistää täydellisesti valitut komponentit minimoiden häiritsevät tekijät ja luoden mestariteoksen vahvistimesta, joka vastaa omaa aikomustamme ja kaikkien vaatimattomia odotuksia, ansaiten tulla kutsutuksi Ultra-High-Endiksi!
EISA voittaja
Ei ollut suuri yllätys, mutta suuri kunnia, että Ground Zero ULTRA A-2 -vahvistimen suorituskyky hurmasi EISA:n jäsenet sekä kansainvälisten autohifilehtien toimittajat jo heti ensimmäisistä kuuntelusessioista alkaen niin paljon, että päätöksessä myöntää tälle vahvistimelle “BEST PRODUCT – IN-CAR HIGH-END COMPONENT” palkinto ei ollut mitään epäselvyyksiä.
BIAS-säätö
Vahvistimen BIAS-säädöllä voidaan säätää sitä, miten kauan vahvistin toimii puhtaassa A-luokassa. Pienemmällä BIAS-säädöllä vahvistin toimii paremmin diskanttien ja keskiäänien ohjaamisessa. Äänikuva on kolmiulotteisempi, äänensävy lämpimämpi ja nyanssien tarkkuus parempi. Suuremmalla säädöllä saadaan parempi toiminta bassoalueella. Enemmän auktoriteettiä ja voimaa!
Valmius nestejäähdytykselle
Ground Zero ULTRA A-2 -vahvistimessa on myös valmius custom- nestejäähdytykselle.
2-kanavaisena: 2 x 200W/rms (4 Ω) 2-kanavaisena: 2 x 330W/rms (2 Ω) 2-kanavaisena: 2 x 450W/rms (1 Ω) 1-kanavaisena: 1 x 660W/rms (4 Ω) 1-kanavaisena: 1 x 900W/rms (2 Ω) |
Toistoalue 10Hz – 80kHz |
Häiriöetäisyys 120dB |
Vaimennuskerroin > 1500 |
Sisääntuloherkkyys 1V / 2V / 4V / 8V |
Sulakkeet (piirilevyllä) 2 x 50A Mini-ANL |
Mitat (mm) 250 x 80 x 502 |
Vahvistimen manuaalin pääset lukemaan alla olevaa kuvaa klikkaamalla.
