DLS Cruise
DLS Cruise automallikohtaiset kaiutinsarjat on tehty helpoksi asentaa, vaikka aiempaa kokemusta kaiuttimien vaihtamisesta ei olisikaan kertynyt. Sinun ei tarvitse katkaista johtoja tai juottaa uusia johtoja, eikä hankkia automallikohtaisia asennussovitteita. DLS Cruise -kaiutinsarjan mukana tulee kaikki tarvittavat komponentit ja jopa popniittipihdit ja popniitit. Tarvitset vain ruuvimeisselin sekä työkalut oviverhoilun irrottamiseen. Kaikki kaiutinsarjan liittimet sopivat suoraan autosi alkuperäisiin liittimiin.
Legendaarinen DLS
DLS on perustettu vuonna 1979 ja on tunnettu erittäin hyväsaundisista kaiuttimistaan ja vahvistimistaan, joilla on voitettu lukemattomia autohifin äänenlaatukisojen Suomen- ja Euroopanmestaruuksia. Esimerkiksi aikoinaan EMMA Finland autohifin äänenlaatukisoissa kaksi Suomenmestaruutta voittanut Powerset Ibiza oli rakennettu DLS:n laitteilla. DLS:n soundi on aina ollut tunnettu rasittamattomuudestaan sekä luonnollisuudestaan.
DLS Cruise CRPP-MB3
DLS Cruise CRPP-MB3 on Mercedes-Benz Sprinter W907 & W910 -malleihin tehty keskikaiutin, joka sopii suoraan alkuperäisen keskikaiuttimen tilalle. DLS Cruise CRPP-MB3 on 3″ laajakaistakaiutin joka toistaa todella laajan taajuuskaistan eli 120Hz – 20kHz. DLS keskikaiuttimella nostat äänenlaadun uudelle tasolle ja kaiutin sopii myös niihin Sprintereihin, joissa keskikaiutin toistaa eCall -hätäpuhelut.
Helppo asentaa
DLS Cruise CRPP-MB3 keskikaiutin on erittäin helppo asentaa. Elementti naksahtaa suoraan alkuperäisiin paikkoihin ja kaiuttimen molemmat liitinterminaalit ovat identtiset Sprinterin tehdasasenteisen keskikaiuttimen kanssa. Kuvalliset asennusohjeet näet PDF-muodossa klikkaamalla alla olevaa User Manualin.

Koko | 3″ |
Tyyppi | Laajakaista |
Tehonkesto | 55W/rms |
Toistoalue | 120Hz – 20kHz |
Herkkyys | 83.2dB (1W/1m) |
Impedanssi | 2 x 8 Ω |
Yhteensopivat automallit:
Mercedes-Benz Sprinter W907 2018 –>
Mercedes-Benz Sprinter W910 2018 –>