Subwooferien koko | 2 x 12″ |
Tehonkesto | 1400W/rms |
Impedanssi | 2 Ω |
Kotelon viritystaajuus | 35Hz |
A | B | C |
773mm | 410mm | 510mm |
499,00€
Loppu varastosta / tällä hetkellä loppu meidän ja maahantuojan varastosta
DD Audio LE-512.2a-D2 on DD Audio LE-500 -sarjan valmiskotelo, jossa on 2kpl 12″ DD Audio 512e-D2 -subwoofereita on asennettu refleksikoteloon. Subwooferien suojana on kestävä metallinen suojaritilä, joka estää elementteihin kohdistuvia iskuja auton peräkontissa.
HUOM!!!
Tässä D2 -mallissa käytetyt DD Audio 512e-D2 -elementit ovat tuplapuhekelaisia 2 x 2 Ohmisia subwoofereita. PowerSedät suosittelee kytkemään elementtien puhekelat sarjaan. Tuolloin kumpikin elementti on 4 Ohminen. Kytke tuon jälkeen nuo kaksi elementtiä keskenään rinnan niin monokuormaksi tulee 2 Ohmia. Vahvistimeksi tuolloin vaikkapa SounDigital 3000.1 EVO5 – 2 Ohm -malli.
HUOM!!!
Subwooferit ja kotelo toimitetaan omissa paketeissaan, jotta jokaisen yksittäisen paketin paino jää alle 30kg joka Matkahuollon lähetyksen yhden paketin maksimipaino ja siten subin voi lähettää Matkahuollolla. Eli subwooferit eivät ole valmiiksi kiinnitettynä koteloon vaan asiakkaan pitää itse kiinnittää ne koteloon. Paketti sisältää elementtien kiinnitysruuvit ja kaiutinkaapelit kotelon sisäjohdotukseen.
Varasto loppu